Apmeklē mūs arī šeit:
Ziedojumiem bankā:
DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA „ĶEPU-ĶEPĀ”
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
Reģistrācijas numurs: 40008176673
BIC/swift kods: HABALV22
PayPal ātrais maksājums:
PayPal.Me/kepukepa
paypal: dzab_kepukepa@inbox.lv
Jelgavas novads,
Salgales pagasts,
«Rēvici»
Kā jau daudzi no Jums nojauš, "Lieldeviņzares" suņi beidzot jeb, precīzāk sakot, pagājušajā ceturtdienā juridiski oficiālā, korektā formātā nonāca mūsu īpašumā.
Ko tad tas nozīmē?
Tas nozīmē, ka mēs beidzot uzsākām tālākas darbības pēc socializēšanas ar mēģinājumiem suņus apmācīt. Daļēji mums tas izdevās. Situ uz pleca visiem tiem cilvēkiem, kuri bija atbraukuši palīgā to darīt un topošajiem suņu īpašniekiem. Jāatzīst - ne visi, kas bija atbraukuši sestdien uz mācībām, mājās tālāk kopā dosies ar suni, jo mums ir ļoti svarīgi, lai jaunais saimnieks par visiem 100% apzinātos un saprastu, ko viņš dara. Lai šis nebūtu tikai mirkļa vēlme "es gribu bezmaksas suni un vēlams - šķirnes". Primāri - parūpēties par saviem esošajiem dzīvniekiem.
Jā, uz esošo brīdi aizrunāti ir 12 kucēni un 7 pieaugušie suņi no 48 suņiem.
Vai mēs šos suņus tirgojam par naudu? Nē, mēs priecāsimies, ja jaunie īpašnieki varēs nosegt sterilizācijas vai kastrācijas izdevumus. Kāpēc tā? Tāpēc, ka šo suņu uzturēšana mēneša garumā - pareiziniet paši
5eur x 48 suņi x 30d. Tas ir 7200 eiro + 60eur x 48 = 2880eur veterinārā apskate,+ 48 x 15eur = 720eur apstrāde pret parazītiem.
Kā arī 44 x ~150eur, kas būs sterilizācijas izmaksas. Jeb precīzāk no 100 līdz 200eur - atkarībā no lieluma, dzimuma un narkozes apjoma.
Kā Jūs varat redzēt video, šie suņi vēl nemāk iet pie pavadas. Tieši tik elementāri. Es jūtos lepna par visiem, kas atbrauca un mēģināja, un gāja, un darīja. Ar vienu daļu mums pat izdevās tikt ārpus suņu voljēriem, kas ir ļoti liels progress priekš pirmās reizes. Ar urravām varam apsveikt 7 kucēnus un viņu topošos īpašniekus, kā arī kādu kompāniju ar lielajiem suņiem - korgijiem!
Der atcerēties, ka bez šiem korgijiem pie mums nonāca 1 Shiba Inu (AIZRUNĀTS!), 2 šiperkes (joprojām MEKLĒ MĀJAS!), 13 Austrālijas ganu suņi (neviens nav aizrunāts!). Viņiem visiem ir nepieciešama socializācija un apmācība. Tāpēc arī turpmāk katru sestdienu plkst. 11:00 un plkst. 14:00 mēs aicinām visus, kas ir gatavi nodarboties ar šo suņu socializāciju vai apsver iespēju par kāda šī suņa adopciju - braukt un mācīties kopā ar mums.
Sāpīgākā daļa, protams, ir finanses, jo, lai kā arī man gribētos ticēt visām baumām, ka esmu miljonāre, atverot bankas kontu, skaidri un gaiši redzu, ka tāda diemžēl neesmu un visu šo suņu uzturs gulstas tikai uz ziedotājiem un mūsu pašu pleciem. Arī visas vakcinācijas, sterilizācijas izmaksas gulstas uz mums. Tāpēc aicinu ikvienu, kam nav vienalga, mūs atbalstīt un palīdzēt šajā cīņā!
Masu medijos informācija ir kardināli, diametrāli pretēja. Tad nu kārtējo reizi atspēkosim pausto.
Fakts. 18.februārī "Lieldeviņzarei" no kluba tika uzlikts aizliegums nodarboties ar suņu vairošanu.
Realitāte. Pie mums ir grūsni suņi, kas nav piedzemdējuši un grūsnības periods ir 60-65 dienas. Ar matemātisko uzdevumu turpmāk, lūdzu, nodarbojieties paši!
Sauss fakts. Suņu socializācija. Ko nozīmē socializēts dzīvnieks? Dzīvnieks, kurš nebaidās no cilvēkiem, nebaidās no svešiem cilvēkiem, kurš nebaidās no mašīnām. Pieaugušiem suņiem būtu jāspēj un jāmāk iet pavadās.
Realitāte. Skatieties video! Mums gāja jautri, bet sekmīgi.
'Mīlēja, kopa, loloja'.
Pie šīs saimnieces neatradās neviens dzīvnieks, kas ir vecāks par 7 gadiem. Tātad - tikai tie dzīvnieki, kas ir reproduktīvajā vecumā un varētu nest peļņu. Sauss fakts.
Nākamais sausais fakts. Labi barotie, mīlētie suņi kakā ārā graudus un vemj vistu ādas. Vai suns ir vista? Vai kaza? Tas, ka viņi ir resni, nenozīmē, ka viņi ir labi baroti.
Varētu turpināt vēl un vēl, un vēl.. Tā sabiedrības daļa, kuriem ir kritiskā domāšana, to sapratīs. Tie, kuri paši nodarbojas ar suņu pavairošanu peļņas gūšanas nolūkos, bļaus tieši tikpat skaļi, kā to ir darījuši visu pēdējo mēnesi. Tie, kas ir labie un godprātīgie audzētāji, par esošo notikumu ir šausmās, jo arī viņiem šis nešķiet normāls, pareizs un pieļaujams.
Šobrīd.. Šobrīd mēs cīnāmies, lai katram no šiem dzīvniekiem parādītu, ka cilvēks var būt labs draugs, labs sabiedrotais, rotaļu, spēļu, pastaigu biedrs. Mēs cenšamies viņiem iemācīt to, ko viņi nav apguvuši pareizajā vecumā. Jo kucēni vislabāk socializējas līdz 4 mēnešu vecumam. Tagad novilksim nelielu paralēli. Tas būtu taisni tāpat, kā aptuveni 20 gadus vecam cilvēkam pirmoreiz dzīvē mācīt ciparus, burtus, ceļu satiksmes noteikumus, pie kādas gaismas šķērsot ielu, parādīt, ka eksistē mašīnas, transports.. Jā, tas ir gaužām grūti, ilgi un smagi. Un - jā, es zinu, ka esmu ļoti asa un skarba savā vērtējumā arī pret šo visu situāciju. Jo pēc manas sajēgas un saprašanas, mēs Latvijā nedrīkstētu pieļaut, ka pie mums ir kucēnu fermas un kaķēnu fermas. Bet diemžēl viņas ir un lielos apjomos. Normatīvie akti? Kaut kad būs! Redzēsim vēl - kādi. Ļoti ceram uz Eiropas regulu. Bet tikmēr...
Vēl daļa no sabiedrības neapmierināti bļauj, kāpēc mēs šos dzīvniekus nevarējām atstāt turpat uz vietas. Sterilizēt, kastrēt, atstāt uz vietas vai meklēt mājas no šīs te adreses. Kāpēc? Tāpēc, ka - taisni tāpat kā pocket bullijus, 1 šiperki un 1 korgiju, kas palika? Viņi tika pārrakstīti uz citiem cilvēkiem un juridiski vairs nebūtu izņemami. Bet tas nemainītu faktu, ka šie suņi tiktu turpināti izmantot vaislai. Tieši tikpat intensīvi, kā tas ir darīts līdz šim. Kāpēc tantei nevarēja atstāt 100 suņus, jo viņa viņus ļoti mīl? Nē - tantei ļoti mīļš ir bizness, kuru var veikt uz suņiem. Mīlestība manā uztverē nozīmē šo to citu, nekā iespundētus suņus šķūnī jeb voljēros zem klajas debess, kur katrā voljērā pa vienai būdai, bet padsmit suņiem. Jā, protams, var jau atstāt cilvēkam ražot suņu biznesu, bet, ņemot vērā to, ka šie suņi no šīs adreses pirkti tika nesocializēti, neapmācīti atbilstoši vecumam, tad cietēji ir arī daudz, daudz pircēji. Kāpēc? Tāpēc, ka nopirktais jaunais ģimenes loceklis "paņem pēdu" un aizbēg, un pēctam viņu meklē dienu, piecas, nedēļu, divas - kā kuram paveicas. Tāpēc, ka jaunnopirktajam ģimenes mīlulim ir nepieciešams kinologs un viņš nav spējīgs doties uz grupu nodarbībām, bet gan jāstrādā individuāli 10, 20, 30 reizes - kā nu kuram. Tāpēc, ja neapturētu šo ražošanas mašīnu, tad vēl pēc gada tur jau būtu 300 eksemplāri. Jo var taču sunīšus forši sapārot, sačipēt, savakcinēt, piekrāmēt pilnu "fūri" un aizsūtīt uz Eiropu. Un ne jau velti Eiropas regulā nelegālais suņu bizness apgrozījumā ir 1,3 miljardi...
Kāpēc mēs piekritām uzņemt 48 suņus? No brīvas gribas piekritām mēs uzņemt 30. Tāds vismaz bija plāns. Bet, ņemot vērā, ka visas patversmes, kuras bija piekritušas uzņemt, uzņēma tik, cik varēja un palika pāri ap 20 suņiem, un Pārtikas un veterinārajam dienestam tīri fiziski nebija, kur viņus izvietot, mēs piekritām saspiesties vēl vairāk un uzņemt arī pārējos. Jā, no mums tas prasa pārcilvēcīgu spēku, ļoti sīku kalkulāciju, lai varētu visus esošos dzīvniekus uzturēt, ļoti daudz grūta un smaga darba. Bet piekritīsiet, nevar noraudzīties uz problēmu un turpināt viņu slaucīt zem tepiķa, izliekoties neredzam. Tas šo problēmu neatrisina, bet tā vietā turpina ciest dzīvnieki. Jā, mēs ļoti bieži runājam par neērtām tēmām sabiedrībai, par sāpīgām tēmām, par diskutablām, ar kardināli pretējiem viedokļiem. Mēs to visu darām dzīvnieku interesēs.
Nākamais jautājums. Par dzīvnieku uzturēšanas izmaksām? Mīļie, lai Jūs saprastu. Uz katriem 20 suņiem mums ir vajadzīgs algots darbinieks. Mums ir normatīvie akti, kas mums ir jāievēro, obligātas procedūras, kuras mums patversmē ir jāveic un viņas visas maksā tieši tik, cik maksā, un es esmu ļoti pateicīga Ķepu-Ķepā kolektīvam un mūsu vetārstiem par to, ka viņi turpina nenogurstoši cīnīties kopā ar mums plecu pie pleca un neplēst septiņas ādas, bet visu izdarīt maksimāli kvalitatīvi un ar maksimāli lētāko cenu. Jā, jo aptuveni puse no algas, ko mēs katrs saņemam, strādājot Ķepās, ir bučas no suņiem, laimīgi kaķi un suņi fotogrāfijās, kas ir adoptēti mājās un tas brīdis, kad no agresīva, bailīga, dusmīga, pārbijušā dzīvnieka mēs redzam to izaugsmi, redzam smaidu jauno īpašnieku sejās un redzam jaunu dzīves ceļu viņiem abiem kopā. Jā, tieši tāda ir mūsu alga par to, ko darām. Otru daļu, protams, sastāda finanses, jo darbiniekiem kaut kā uz darbu tomēr ir jānokļūst, kaut kur tomēr ir jādzīvo, mugurā šis tas arī ir jāuzvelk un puncītī arī jāieliek. Tad vēl nodokļi, kas mums jāsamaksā un kur katru mēnesi, neskaitot PVN precēm ko pērkam, par darbinieku algām maksājam nu tā vidēji +/- 5000eur. Tāda nu ir tā mūsu dzīves realitāte.
Es aicinu atbalstīt ne tikai šos te 48, bet vēl pārējos 150, kas sēž Ķepās un gaida to laimes stundu nokļūt mājās.
Gundega
https://www.facebook.com/reel/1081138302988024
Ziedojumiem bankā:
Saņēmējs:
DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA „ĶEPU-ĶEPĀ”
Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983
Reģistrācijas numurs: 40008176673
BIC/swift kods: HABALV22
Mērķis: Dzīvnieku uzturam/medikamentiem/sterilizācijai.
Pay Pal ātrais maksājums: PayPal.Me/kepukepa
pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv
Jelgavas novads, Salgales pagasta Rēvici